Ako vybrať perfektnú volejbalovú tenisku?

Ako vybrať perfektnú volejbalovú tenisku?

1. 11. 2022 7 min. čítania

Vhodná volejbalová obuv je pre tvoj výkon na ihrisku zásadná. Silové odrazy, časté dopady a nepredvídateľné pohyby. Správna teniska však znamená pre každého niečo iné. Nájdi si tú svoju!

Jedna najlepšia volejbalová teniska pre všetkých neexistuje. Ako to? Pretože každý človek je individuálny - má iné držanie tela, tvar nôh, herné postavenie, požiadavky a ciele. Nájdi si PERFEKTNÚ VOLEJBALOVÚ TENISKU priamo pre seba s pomocou WePlayVolleyball.

Základné vlastnosti kvalitnej volejbalovej tenisky

Prečítaj si päť základných aspektov, s ktorými môžeš u každej kvalitnej tenisky na volejbal počítať:

Stabilita - Smeč či blok. Pri každom pohybe na volejbalovom ihrisku sa potrebuješ cítiť stabilne, bezpečne a sebaisto. Práve vhodná obuv je základným kameňom stability.

Trakcia - Kvalitnou gumovou podrážkou ti zaistí skvelý kontakt s povrchom a zníži riziko pošmyknutia na palubke.

Tlumící složky - Tvrdé dopady a dynamické úskoky tvoria väčšinu času na ihrisku. Preto sú do tenisiek zabudované penové tlmiace zložky, ktoré zjemnia doskoky a zmiernia tlak na tvoje kĺby.

Komfort a odolnosť - Príjemné materiály vo vnútri tenisky ti zaistia pohodlie a pevné materiály vo zvršku sa postarajú o odolnosť proti poškodeniu.

Priedušnosť - Aj napriek vyššie spomínanej odolnosti sú tenisky navonok priedušné a udržujú v teniske optimálnu klímu.

Tím WePlayVolleyball má pre teba jednoduchý návod, ako nájsť SVOJU PERFEKTNÚ VOLEJBALOVÚ TENISKU! Zodpovedz si štyri základné otázky:

Otázka č. 1 - Aký si typ hráča?

Na WePlayVolleyball nájdeš rozdelenie tenisiek do dvoch typových kategórií:

 • Stredné vysoké tenisky - Tenisky pre silovejších hráčov a pre tých, ktorí potrebujú maximálnu stabilitu v oblasti členku. Najviac sa hodí pre smečiarov či blokárov, ktorí často vyskakujú a následne dopadajú na tvrdý povrch. Vďaka robustnejšej konštrukcii majú tenisky väčšiu hmotnosť.
 • Nízke tenisky - Tenisky pre menších hráčov na ostatných pozíciách, ktorým stačí optimálna dávka stability, ale chcú využiť maximálny dynamicky potenciál. Tenisky sú vďaka nižšej hmotnosti ľahšie a rýchlejšie.

AdidasOtázka č. 2 - Aký máš štýl hry?

Ďalším aspektom pri výbere volejbalovej tenisky je tvoj štýl hry. Do akých kategórií sa radí?

 • Sila - Obuv pre mohutnejšieho hráča, pre ktorého je stabilita alfa omega.
 • Rýchlosť - Obuv pre hráčov, ktorí chcú byť na každej lopte ako prvý.
 • Výskok - Obuv pre hráčov, ktorí chcú maximalizovať svoj odraz na smeč či blok. 
 • Neutrálny štýl - Obuv pre hráčov, ktorí si nie sú istí svojim štýlom hry.

MizunoOtázka č. 3 - Na akom povrchu hráš?

Existujú tri základné povrchy, na ktorých môžete hrať - palubka v hale, vonkajšie ihrisko, či ihrisko na plážový volejbal.

 • Sálová obuv - Na zápasy v hale potrebuješ obuv s takou podrážkou, ktorá ti zabezpečí spoločnú prilnavosť, protiskluzovú funkciu a tlmiace vrstvy kvôli dopadom na tvrdý povrch. Najnovšia technológia ti tiež zabezpečí skvelý návrat energie, aby bol každý tvoj pohyb rýchly a dynamický.
 • Vonkajšia obuv - Ak hráš vonku na tvrdom povrchu, obuj volejbalovú botu s pevnou podrážkou a tlmiacimi vrstvami pre zmírnenie dopadov.
 • Návleky (“botičky”) na plážový volejbal - Špecifický povrch, na ktorom hráči hrajú naboso. V prípade, že ti je písek nepríjemný alebo moc studený, môžeš zvoliť špeciálne neoprenové ponožky na pláži, ktoré oproti obuvi zamedzí vniknutiu zrniek piesku.

BeachOtázka č. 4 - Akú veľkosť zvoliť?

Správny výber veľkosti je dôležitý primárne pre bezpečie a stabilitu pri hre. Teniska by ťa nemala nepríjemne tlačiť, ale zároveň v nej chodidlo nesmie plávať. Overenou metódou je zmeranie chodidla medzi palcom a pätou (v cm). Pre jednoduchšie prevedenie si môžeš najprv obkresliť chodidlo na papier a až potom zmerať. Pamätaj, že pri každej značke sa veľkosti trochu líšia, preto si dané číslo vždy skontroluj v tabuľke veľkostí daného výrobcu.

Všetky informácie a vlastnosti nájdeš na e-shope WePlayVolleyball v popise danej topánky, takže budeš vždy vedieť, čím budeš skórovať!

WePlayVolleyball a udržateľnosť

Záleží nám na životnom prostredí a preto ti tu ponúkame množstvo volejbalových tenisiek z recyklovaných materiálov. Omrkni udržitelné volejbalové tenisky a urob ekologický krok vpred spolu s nami! Konkrétne množstvo použitých recyklovaných materiálov nájdeš v popise daného produktu.

Tipy na úspešný výber volejbalovej tenisky

 • Vyberaj tenisku v špecializovaných obchodoch - Tenisky z volejbalovej špeciálky sú zárukou kvality, ale čo je ešte lepšie? Náš tím WePlayVolleyball sa skladá z profíkov a je pripravený ti s výberom poradiť, nech môžeš hrať na maximum!
 • Na výber si dopraj priestor - Či už vyberáš v kamennej predajni alebo online, pri výbere sa neponáhľaj. Zisti si o danej teniske všetky informácie a neboj sa opýtať na ďalšie veci, ktoré ťa zaujímajú.
 • Zmena tvojich potrieb - Vplyvom zmien chodidla, zranení či nových pohybových vzorcov sa môže stať, že ti doterajší typ tenisky prestane sedieť. Ide o bežný vývoj a znamená to, že je na čase rozšíriť obzory a vyskúšať nové druhy tenisiek!
 • Neváhaj nás kontaktovať - Pokiaľ s volejbalom začínaš, tak neváhaj kontaktovať náš tím. Naši špecialisti v obore ti s výberom tvoje tenisky radi pomôžu. E-mail alebo telefónne číslo nájdeš v pravom hornom rohu na našom webe.

Inšpiruj sa našimi bestsellermi!

ATTACK ONE 2.0
kempa
HYPERSET OLYMPIC EDITION
nike
WAVE LUMINOUS 2 W
mizuno
Accelerate Turbo Nitro II
puma
METARISE 2 PARIS
asics
Nové
METARISE
asics
WAVE LIGHTNING NEO 3
mizuno
Nové
WAVE LIGHTNING NEO2
mizuno
Attack Mid
kempa
WAVE LIGHTNING NEO2
mizuno
SKY ELITE FF MT 2 W
asics
WAVE LIGHTNING Z8 MID
mizuno
Predchádzajúce
Ďalšie